רב-טוראי יהושע ("שיקע") שוברט .בן דויד וחנה.נולד ביום י"ב באדר א' תש"ח (22.2.1948) בקסל בגרמניה. למד בבית-ספר היסודי ע"ש "דוד שמעוני" שבגבעתיים. סיים את לימודיו בתיכון ע"ש "קלעי" בגבעתיים. היה תלמיד טוב חבר ב"הפועל " וחבר בשמורת הטבע. הצטרף לגרעין "האלה" לקיבוץ נתיב הל"ה. ביולי 1966 גויס לצה"ל ושירת בנח"ל. יהושע השתתף במלחמת ששת הימים. נפל בפעולת התגמול נגד בסיסי החבלנים הירדנים זו הפעולה הידועה כמבצע כראמה . ביום כ"א באדר תשכ"ח (21.3.1968).