טוראי חיים-אהרן זיו. בן קלמן וסוניה. נולד ביום ז׳ באלול תש״י(20.8.1950) בירושלים. למד ביסודי ״דוגמא״ ובתיכון המקצועי ״אורט״ בירושלים. חבר ״בני עקיבא״. בזמנו הפנוי עסק בעבודות עץ ומתכת. בספטמבר 1968 גויס לצה״ל והתנדב לגרעין ״נחשון״ לקבוצת עין הנצי״ב. כאשר סיים את הטירונות הלך עם חבריו כדי לסייע להקמת נח"ל דקלה אשר בצפון סיני.סיים קורס צניחה בנח״ל המוצנח, ונשלח לאזור התעלה. תמיד היו בת צחוק ושובבות עליזה על פניו, היה שתקן מטבעו, תמיד ראשון למעשים ולפעילות ואחד מעמודי התווך בגרעין. תמיד נכון לבוא לעזרת זולתו והיה נאמן לחבריו בכל ליבו. נפל בהפגזת אויב בתעלה, ביום כ״ז בתמוז תש״ל(30.7.1970).