סגן זאב(״פרלה״) פרלמוטר. בן שמואל ורבקה. נולד ביום כ״ו בתמוז תש״ו(26.6.1946) בפולין. המשפחה עלתה לארץ ב-1948. למד ביסודי ברמת-גן ובתיכון על שם קלעי בגבעתיים. התקבל לטכניון העברי בחיפה, למד הנדסה כימית בעתודה האקדמית. באוגוסט 1964 גויס לצה״ל ובסיום לימודיו בטכניון בשנת 1967, הוצב לשירות בחיל התותחנים. במסגרת החיל עבר השתלמות קצינים ובסיום צוין כחניך מצטיין. דבק במשימות שהציב לעצמו. טובת הכלל עמדה תמיד לנגד עיניו. לאחר שהדריך שנה בבית־ספר לקצינים, החליט למרות שהיה בן יחיד לעבור לשירות מבצעי בסיני, ביקש לתרום את חלקו האישי למאמץ המלחמתי. מפקדיו ופקודיו העריכו אותו מאוד. הניח אישה. נפל אור ליום ז׳ באייר תש׳׳ל(12.5.1970).