סמל יעקב (״קוקו״) כהן. בן שלמה ואסתר. נולד ביום ט״ז באב תש״ז (2.8.1947) בעיר אוג׳דה במרוקו. בשנת 1956, עלו הוריו לארץ, למד בבית הספר היסודי ״קושט״ בשכונת קטמון שבירושלים. המשיך ב״ישיבה״ התיכונית- חקלאית בכפר הרא״ה ועבר לבית הספר הימי, שם למד אלקטרוניקה. הושפע מאחיו אברהם והצטרף לגדנ״ע-ים. באפריל 1965 גויס לצה״ל לחיל הים ושירת יחד עם אחיו אברהם באח״י ״אילת״. נפצע כאשר אח״י אילת טובעה בסיורה מול חופי פורט סעיד בהתקפת טילי ים מצריים, קפץ למים וחיפש את אחיו אך לאחר פינויו - מת, ביום י״ח בתשרי תשכ״ח(21.10.1967).