רב־טוראי יהושע (״שוקי״) לוין. בן אהרן והינדה. נולד בשנת תש״ט (1949) בירושלים ולמד בבית-הספר היסודי ״מעלה״ ושם המשיך את לימודיו התיכוניים. היה חבר בתנועת הצופים ובגדנ״ע. באוגוסט 1967 גויס לצה״ל והוצב לחיל-השריון. היה אהוד ומקובל על מפקדיו וחבריו בעבודתו המסורה, במרצו הבלתי נדלה, במזגו הטוב ובידיעותיו המקצועיות הטכניות. שימש בתפקיד סמל הקשר הפלוגתי בגדודו. נפל במארב אויב באזור תעלת סואץ, ביום ה׳ בטבת תש״ל(14.12.1969).