רב טוראי אליהו ("אלי") נחום. בן פדהצור וצפורה .נולד ביום י' באייר תש"ט (9.5.1949) בחיפה. למד בבית ספר יסודי ע"ש רמז בבני ברק. אלי סיים את לימודיו בבית ספר המקצועי בבני -ברק. היה פעיל במכבי-אש ברמת-גן. היה מדריך בתנועת "הצופים " ברמת-גן. אהב לצייר,וניתנה לו מילגה מטעם בית ספרו ללמוד במוזיאון תל-אביב. במאי 1967 גויס לצה"ל. נפל בעת שירותו הסדיר ,בעמק הירדן,בעת מילוי תפקידו,נפגע ומת מפצעיו. ביום א' בטבת תשכ"ט (22.12.1968).