סמל אביתר-נחום כהן. בן שלומית ויצחק הכהן .נולד ביום ו' באלול תש"ח (10.9.1948) ברחובות. למד בבית-ספר היסודי "בית הילד" שבירושלים וכשסיים המשיך בתיכון שבעיר. גילה עניין רב בספרות ואומנות וגם מקצוע הספורט היה חביב עליו. ביולי 1966 גויס לצה"ל ושירת בבקעה.לקח חלק בעבודה המפרכת של שמירת הקו.תמיד התנדב לכל סיור ומשימה וביצע אותה על הצד הטוב ביותר.היה מלא בטחון אישי.איש נעים שיחה וטוב לב. נפל בעת מילוי תפקידו על מוצבי ברך. ביום ט' באלול תשכ"ח (1.9.1968).